logo Instytut Ruchu

Fizjoterapia przeciwbólowa

Ból towarzyszy Ci na co dzień? Dyskomfort ogranicza Twoje funkcjonowanie? Fizjoterapia to bezpieczny i skuteczny sposób radzenia sobie z bólem. W moim gabinecie pomagam pacjentom z bólem kolana, barku, kręgosłupa, czy stawu skokowego. W terapii skupiam się na odnalezieniu przyczyny dolegliwości poprzez wykonanie szczegółowego badania pacjenta. W sposób możliwie jak najszybszy, przywracam prawidłowe funkcjonowanie Twojego ciała, abyś znów w pełni cieszył się życiem.

Fizjoterapia pourazowa

Masz uraz? Skręciłeś staw skokowy podczas gry w piłkę? Przeciążyłeś plecy podczas dźwigania?

Co należy teraz zrobić i w jaki sposób fizjoterapia może Ci pomóc?

Kiedy Twoje ciało nie pracuje tak jak tego chcesz, cierpi na tym każda część Twojego życia. Doskonale to rozumiem, ponieważ pomogłam po kontuzji bardzo dużej ilości pacjentów. Ciało po urazie pracuje w nieprawidłowych schematach ruchu, co często objawia się bólem, obrzękiem i ograniczeniem sprawności. Fizjoterapia w sposób efektywny przywraca zakres ruchu, zmniejsza stan zapalany, przyśpiesza gojenie tkanek i powrót do zdrowia.

Fizjoterapia przedoperacyjna

Fizjoterapia przed operacją ma za zadanie przygotowanie pacjenta do zabiegu – poprawić elastyczność tkanek oraz wzmocnić ciało, aby przyśpieszyć powrót do sprawności po zabiegu. Rehabilitacja łączy w sobie techniki manualne, zabiegi fizykalne oraz trening medyczny.

Fizjoterapia pooperacyjna

Rehabilitujemy pacjentów, którzy przeszli różnego rodzaju zabiegi chirurgiczne (są po operacji kolana, kręgosłupa lub barku). Celem rehabilitacji po operacji jest odzyskanie pełnej sprawności ruchowej, zmniejszenie bólu, profilaktyka wystąpienia powikłań po operacji oraz poprawa jakości życia.

Fizjoterapia ortopedyczna

Pracujemy z pacjentami po urazach, z różnymi schorzeniami narządu ruchu – zarówno z tymi wrodzonymi jak i nabytymi. Diagnozujemy i rehabilitujemy pacjentów z urazami mięśniowo – szkieletowymi, którzy mają problemy z narządem ruchu po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach, a także przeciążeniem mięśni, ścięgien i więzadeł. Rehabilitujemy pacjentów w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania schorzeń

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna to gałąź fizjoterapii wspierająca kobiece zdrowie intymne. Znajdziesz tutaj wsparcie dla problemów układu moczowego, ginekologicznego oraz trawiennego. W trakcie wizyty terapeuta przeprowadza bardzo szczegółowy wywiad, dotyczący dolegliwości bólowych kręgosłupa oraz stylu życia pacjentek. Następnie przechodzi do badania podstawy oraz
zakresu ruchomości i napięcia tkanek. Po wykonaniu diagnostyki fizjoterapeuta wraz z pacjentką określa wspólny cel oraz program terapii. Głównym celem terapii jest poprawa funkcjonowania obszaru miednicy mniejszej

Fizjoterapia uroginekologiczna pomaga m. in. w:
- nietrzymaniem moczu, gazów i stolca;
- bolesnym miesiączkowaniem,
- obniżeniem narządów rodnych,
- dyspaurenii (bolesne współżycie);
- westibulodynii, wulwodynii;
- poprawie jakości życia kobiet chorujących na endometriozę i adenomiozę
- zadbaniu o bliznę po cesarskim cięciu;
- zmniejszenie dolegliwości po epizjotomii (nacięciu krocza);
- przygotowaniu do porodu,
- zajściu w ciążę;
- wsparciu kobiet powracających do sprawności po porodzie.

Integracja w modelu 3 sesji wg ATSI
(Anatomy Trains Structural Integratoin)

Forma terapii manualnej, która w sposób kompleksowy wpływa na pracę całego ciała, przywracając optymalny wzorzec postawy i ruchu człowieka.

W integracji strukturalnej pracuję nad zintegrowaniem struktur ciała, poprzez manipulację (rozluźnianie, uelastycznienie) powięzi – tkanki łącznej, która otacza mięśnie, naczynia, nerwy oraz narządy wewnętrzne. Ciało człowieka pracuje jako całość - jeden system napięć, który pod wpływem stresu, urazu, nieafektywnego i mało ergonomicznego ruchu przeciąża się, co wpływa na zmianę ułożenia mięśni oraz kości, czego skutkiem może być ból, dyskomfort lub mało efektywny ruch.

Celem sesji integracyjnych jest zrównoważenie napięć w ciele, a także poprawa relacji poszczególnych segmentów ciała, np. głowy względem kręgosłupa, co wpływa na jakość i efektywność ruchu na co dzień, a także zwiększa poczucie komfortu bycia w swoim ciele. Sesje integracyjne budują świadomość ciała oraz poprawiają organizację ciała jako całości.

W pracy z pacjentem wykonywane są techniki powierzchownego oraz głębokiego rozluźniania mięśniowo - powięziowego połączone z aktywną pracą pacjenta. W strukturalnej pracy z ciałem, pracuję w 3 sesjach terapeutycznych:

1 - praca na kończynach dolnych;
2 - praca na klatce piersiowej, jamie brzusznej, sesja oddechowa;
3 - praca skupiona w obrębie kręgosłupa i głowy.

Przed przystąpieniem do każdej sesji, terapeuta wykonuje szczegółowy wywiad, analizę posturalną i funkcjonalną całego ciała, aby określić pierwotną przyczynę dysfunkcji/bólu. Zabieg wskazany jest głównie dla pacjentów bólowych – bóle kręgosłupa, bóle mięśniowe, bóle wędrujące, bóle głowy/migreny, pacjentów z wadami postawy i ograniczeniami ruchomości.

Poczuj się swobodnie w swoim ciele.
Łączymy kilka metod pracy

Co nas wyróżnia?

Pracujemy z pacjentem holistycznie, skupując się na odnalezieniu przyczyn dolegliwości pacjenta. W pracy wykorzystujemy reedukację nerwowo - mięśniową (trening medyczny) - nie ma jednej skutecznej metody pracy, dlatego łączymy kilka  (PNF, DNS, trening siłowy, Pilates), abyś osiągnął jak najlepsze efekty i jak najdłużej cieszył się zdrowiem. Ruch to nieodłączny element życia, powinniśmy zażywać go regularnie.

Trening medyczny

Trening indywidualne dobrany do pacjenta, z uwzględnieniem wzorca postawy i ruchu, a także ewentualnych dolegliwości bólowych/ograniczeń. Reedukacja nerwowo – mięśniowa, tzn. terapia ruchem ma za zadanie odtworzyć prawidłowe wzorce ruchu i postawy, poprzez uelastycznienie i wzmocnienie osłabionych części ciała oraz zbalansowanie nadmiernie napiętych. W treningu stawiamy na funkcjonalność, aby poprawić jakość Twojego życia – niezależnie czy trenujesz amatorsko, czy zawodowo zaczynamy od podstaw – pracujemy nad słabymi ogniwami.

Umów wizytę teraz!

Trening medyczny w ciąży

Trening medyczny w ciąży – trening kobiety w ciąży ma za zadanie poprawić i utrzymać sprawność kobiety w ciąży. Jest wsparciem kobiety we wszystkich trzech trymestrach ciąży.
Umów wizytę teraz!

Trening mięśni dna miednicy

Trening medyczny, którego celem jest poprawa funkcji oraz prawidłowego napięcia struktur dna miednic. Do głównych funkcji mięśni dna miednicy zaliczamy podtrzymywanie narządów miednicy mniejszej w ich prawidłowym położeniu oraz kontrola zwieraczy odbytu i cewki moczowej. Dodatkowo mięśnie dna miednicy biorą udział w stabilizacji tułowia, ich napięcie wpływa na jakość cyklu menstruacyjnego, dolegliwości bólowe chorób ginekologicznych oraz reakcji seksualnych. Trening jest skierowany dla każdej z kobiet, ponieważ każda z nas powinna wiedzieć jak dbać o swoje zdrowie intymne. Trening powinien być poprzedzony wizytą konsultacyjną oraz badaniem napięcia i funkcji mięśni dna miednicy przez fizjoterapeutę. Trening mięśni dna miednicy polega na ćwiczeniach izolowanych oraz ćwiczeniach funkcjonalnych. Podczas ćwiczeń izolowanych terapeuta uczy jak świadomie relaksować mięśnie oraz jak je aktywować. Dzięki temu podczas ćwiczeń funkcjonalnych będziesz potrafiła rozróżnić kiedy Twoje mięśnie pracują prawidłowo, a kiedy potrzebujesz poprawić ich pracę.
Umów wizytę teraz!

Terapia blizn

Forma terapii ukierunkowana na pracę ze zmienioną pourazowo lub po operacji tkanką, która niezaoopiekowana może dawać objawy bólu, dyskomfortu, ciągnięcia pieczenia lub być ograniczeniem ruchomości tkanek wokół blizny, a także części ciała położonych odlegle. Częstym skutkiem powstania blizny jest niedoczulica, przeczulica, a także pieczenie zajętego obszaru, co związane jest z etapami gojenia rany. Nowo powstałe włókna, układają się w sposób nieprawiłdowy, zachaczjącz i winikając w inne struktuty. Praca z blizną ma za zadanie zintegrowanie zmienionej tkanki – blizny z siecią powięziową, tak aby zrównoważycć pracę zajętego obszaru. Terapia blizny odtwarza prawidłowe czucie tkanek oraz zwiększa świadomość chorobowo zajętego miejsca. Jest to  terapia całkowicie bezbolesna, polecana dla pacjentów z różnego rodzaju bliznami – blizny po zabiegach chirurgicznych, oparzeniach, urazach, np. po cesarskim cięciu, po operacji stawów. Warto zadbać o blizny, które mają kilka lub kilkanaśćie lat. Po terapii blizny stają się gładsze i jaśniejsze.
Umów wizytę teraz!

Fizjoterapia sportowa

Jako fizjoterapeuta współpracowałam z zawodnikami PZLA (Polski Związek Lekkiej Atletyki) – bieg po płaskim, bieg przez płotki oraz zawodnikami sztuk walki – Jujitsu, a także tancerzami – balet, taniec nowoczesny, gdzie zdobyłam doświadczenie w fizjoterapii urazów sportowych – urazy mięśni, ścięgien i więzadeł, a także skręcenia i zwichnięcia stawów. Jeżeli trenujesz zawodowo lub amatorsko to trafiłeś idealnie.
Umów wizytę teraz!

Czekamy na Ciebie

Zapraszamy do naszej placówki przy ul. Bolkowska 2c/h1 01-466 Warszawa, Bemowo - obok metra Bemowo

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7:00 - 21:00
Wtorek: 7:00 - 21:00
Środa: 7:00 - 21:00
Czwartek: 7:00 - 21:00
Piątek: 7:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00
envelopephone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram